Committees

General Chairs

Paul Townend

Paul Townend

Umeå Universitet, Sweden

Guido Wirtz

Guido Wirtz

University of Bamberg, Germany

Program Chairs

Tomas Cerny

Tomas Cerny

Baylor University, USA

Jacopo Soldani

Jacopo Soldani

University of Pisa, Italy

Yingsheng Li

Yingsheng Li

Fudan University, China

Publicity Chairs

Sebastian Böhm

Sebastian Böhm

University of Bamberg, Germany

Steering Committee

Jerry Gao (Chair)

Jerry Gao (Chair)

San Jose State University, USA

Guido Wirtz

Guido Wirtz

University of Bamberg, Germany

Huaiming Wang

Huaiming Wang

National U. of Defense Tech., China

Jie Xu

Jie Xu

University of Leeds, UK

WeiTek Tsai

WeiTek Tsai

Arizona State University, USA

Axel Kupper

Axel Kupper

Technische U. Berlin, Germany

Hong Zhu

Hong Zhu

Oxford Brookes University, UK

Longbin Cao

Longbin Cao

U. of Technology Sydney, Australia

Cristian Borcea

Cristian Borcea

New Jersey Institute of Tech., USA

Hiroyuki Sato

Hiroyuki Sato

University of Tokyo, Japan

Kuo-Ming Chao

Kuo-Ming Chao

Bournemouth University, UK

Publication Chair

tba

Program Committee (2023 committee – to be confirmed and extended for 2024)

Amir Taherkordi IFI/UIO

Andreas Polze, Hasso-Plattner-Institute at University Potsdam

Andrzej Goscinski, Deakin University

Bruno Tardiole Kuehne, UNIFEI (Federal University of Itajubá)

Christian Zirpins, Karlsruhe University of Applied Sciences

Christopher Treude, The University of Melbourne

Dana Petcu, West University of Timisoara

Daniel Rodriguez, The University of Alcalá

Donghui Lin, Okayama University

Fabio Costa, Federal University of Goias

Guglielmo De Angelis, IASI-CNR

Hanchuan Xu, School of CS&Technology, Harbin Institute of Technology

Hongming Cai, Shanghai Jiao Tong University

Ilche Georgievski, University of Stuttgart

Jacopo Soldani, University of Pisa

Javid Taheri, Karlstad University

Javier Criado, ACG

Jianxin Li, Beihang University

Joyce El Haddad, Université Paris Dauphine – Lamsade

Juan Boubeta Puig, University of Cádiz

Karim Djemame, University of Leeds

Laura González, University of the Republic

Liang Zhang, Fudan University

Lizhen Cui, School of CS and Technology, Shandong Univ., Jinan, P. R. China

Marcelo Fantinato, University of São Paulo

Marcin Paprzycki, IBS PAN and WSM

Marco Aiello, University of Stuttgart

Nikolaos Georgantas, INRIA

Philipp Brune, University of Applied Sciences Neu-Ulm

Richard Lomotey, University of Saskatchewan

Stefan Schulte, TU Hamburg

Thomas Heinze, Cooperative University Gerach-Eisenach

Wolfgang Golubski, Westsächsische Hochschule Zwickau

Xiao Liu, Deakin University

Yan Wang, Macquarie University

Zongming Fei, University of Kentucky